Halina Krysiak – kandydatka do sejmiku województwa łódzkiego

Lista nr 6 – SLD Lewica Razem.

Przewodnicząca Zarządu Wojewódzkiego Unii Lewicy w Łodzi od 2012 r.
Sekretarz Towarzystwa Inicjatyw Społecznych „AUXILIUM” w latach 2004 – 2009.
Aktywna działaczka lewicowa, organizatorka wielu akcji edukacyjnych, protestacyjnych i społecznych, ciesząca się powszechnym zaufaniem wśród młodzieży i licznych grup zawodowych.

Halina Krysiak o sobie:
MOJĄ DEWIZĄ JEST: ROZUM I UCZCIWOŚĆ
MOJĄ TROSKĄ: CZŁOWIEK
Stwórzmy przyjazne i nowoczesne miasto – pełne pozytywnych perspektyw dla młodych i współczesnych udogodnień dla starszych.
Nie pozwólmy na migracje młodych ludzi, od nich powinniśmy czerpać siłę i inspiracje. Twórzmy miejsca pracy – zatrudniając również przy robotach publicznych lub interwencyjnych. Postawmy na dynamiczny rozwój budownictwa komunalnego i socjalnego.
Szanujmy jesień życia, bo ona jest świadectwem naszego rozwoju. Opiekujmy się starszymi i inwalidami, stwórzmy dla nich godne warunki egzystencji, otwierając ośrodki opieki dziennej – dla osób starszych oraz wymagających stałej opieki, np. chorzy na chorobę Alzheimera. Zadbajmy, by mogli swobodnie poruszać się komunikacją miejską, korzystając z tramwajów niskopodłogowych i podwyższeń na przystankach.
Wykreujmy bezpieczne miasto z wyraźnym oznakowaniem dróg, sygnalizacją świetlną i przejściami dla pieszych. Zadbajmy o rodzinę, stwórzmy jej normalne warunki rozwoju, zapewnijmy więcej mieszkań komunalnych, żłobków i przedszkoli. Brak mieszkań nie sprzyja zakładaniu rodziny.
Uczyńmy wreszcie nasze miasto miejscem, gdzie całe wielopokoleniowe rodziny znajdą swój azyl. Przepiękny niegdyś Park Helenów tylko na starych fotografiach przypomina o dawnej świetności. W parku na Zdrowiu pływało się kajakami, skakało ze spadochronem, odpoczywało całymi rodzinami nad wodą.
Odbudujmy te wspomnienia, nie bójmy się spełniać marzeń, nie bójmy się wyzwań.

www.facebook.com/halinakarolina49

About Piotr Musiał
Przewodniczący Wolność i Równość

Leave a comment

Your email address will not be published.