WiR przystępuje do nowej koalicji lewicowej wspólnie z Razem, PPS, Unią Pracy i RSS Piotra Ikonowicza

Będzie lewicowa lista w wyborach do Parlamentu Europejskiego – zapowiedział jeden z liderów Partii Razem Adrian Zandberg na wtorkowej konferencji prasowej środowisk lewicowych. Wyciągamy rękę do wszystkich, którzy są na lewo od PO – dodał.

Na konferencji prasowej w siedzibie Razem, w której wzięli udział m.in. przedstawiciele partii politycznych: WiR, Unii Pracy, PPS, RSS Piotra Ikonowicza oraz OPZZ i Anna Grodzka.

Zandberg poinformował, że organizacje te deklarują, że „będzie lewicowa lista w wyborach do PE„, a Polacy „nie będą skazani na wybór między prawicą zamordystyczną a prawicą liberalną„. „Budujemy otwarty, lewicowy blok, wyciągamy rękę do wszystkich, którzy są na lewo od PO, ale też mówimy jasno: już powoli nadchodzi czas decyzji; bo taki jest wybór, przed którym stoimy: można budować albo prospołeczną, propracowniczą lewicę, która stoi po stronie pracowników, która stoi po stronie lokatorów, która walczy o Europę socjalną, albo można zostać wasalem liberałów, wasalem Grzegorza Schetyny” – mówił Zandberg.

Piotr Musiał, przewodniczący WiR powiedział m.in.: „nie jesteśmy wyznawcami POPiSokracji, a Polska to nie Flatlandia, czyli dwuwymiarowy świat, w którym płaszczaki mogą głosować albo na PiS, albo na PO. Obie te partie mają zbliżone podejście nie tylko do spraw społecznych, ale również do świeckości państwa.

I PiS i PO rozmawiają z kościołem z pozycji kolan”. „Mimo, że od ratyfikacji konkordatu minęło ponad 20 lat, w dalszym ciągu nie powołano komisji konkordatowej, która miała uregulować finansowanie kościoła przez państwo, a sprawa jego opodatkowania stała się dziś tematem tabu”. „Koalicja wspierać będzie również inicjatywę Kongresu Świeckości, który w kwietniu br. rozpocznie zbieranie podpisów poparcia dla obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej O warunkach finansowania kościołów i związków wyznaniowych oraz o jawności udzielanych im przysporzeń majątkowych.

Na zdjęciu od lewej:

Marcelina Zawisza RAZEM, Maciej Konieczny RAZEM, Grzegorz Sybilski Wiceprzewodniczący WiR, Anna Grodzka, Piotr Musiał Przewodniczący WiR, Bogusław Gorski PPS, Adrian Zandberg RAZEM

About Piotr Musiał
Przewodniczący Wolność i Równość

Leave a comment

Your email address will not be published.