Konstytucyjny matrix

Szczęka mi opadła, jak głównemu bohaterowi w filmie Maska, gdy słuchałem wywiadu z Prezydentem RP, prawnikiem. Po najwyższym urzędniku w państwie chciałoby się oczekiwać przynajmniej powagi i wcześniejszego przemyślenia spraw, o których zamierza prawić mądrości. I cóż usłyszeliśmy?
W dużym skrócie, m.in. to, że Konstytucja jest niedobra, bo pisali ją prawnicy!
Nie wiem, kto według Prezydenta Dudy powinien wobec tego tworzyć w Polsce prawo. Może zootechnicy lub zakonnicy? A może informatycy? Wtedy, jak mniemam, prawnicy pisać będą programy komputerowe. Dalej idąc tą logiką A.D.2017, górnicy zastąpić mogą na przykład aktorki i aktorów w ich zawodach. Ci zaś, dokładając jeszcze do tego malarzy, rzeźbiarzy, muzyków i koniecznie pisarzy – niech zjeżdżają pod ziemię do kopalń. Kilof w dłoń i jazda na wyrobisko. W pocie czoła harować dla Wielkiego Wizjonera z Żoliborza i jego klakierów. Jak powiedział kiedyś wicepremier Goryszewski, nie jest ważne, czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy będzie dobrobyt – najważniejsze, aby Polska była katolicka.
Piotr Musiał

na podstawie wywiadu z Prezydentem Dudą: http://www.tvp.info/30222943/prezydent-duda-o-zmianie-konstytucji-spoleczenstwo-powinno-sie-w-tej-sprawie-moc-wypowiedziec

About Piotr Musiał
Przewodniczący Wolność i Równość

Leave a comment

Your email address will not be published.