Rządowa ściema

Chciałbym jakoś skomentować tzw. rekonstrukcję rządu PiS. I na pewno skomentuję, ale jak już do niej dojdzie. Bo na razie, w praktyce nie zmieniło się prawie nic. Prawie, bo jednak wizerunkowo, dla ludzi ze świata finansów i wielkiego biznesu zmiana będzie odczuwalna. Z pewnością lepiej im będzie komunikować się z premierem, który wcześniej był prezesem dużego międzynarodowego banku, niż z kimś, którego największe doświadczenie w zarządzaniu to fotel burmistrza dwudziestotysięcznej miejscowości. 
Zostawię wszelkie minusy i zagrożenia na boku. Są powszechnie znane. Czy pojawiła się jakaś iskierka nadziei, że z nowym premierem może być lepiej? Jedyne, czego się spodziewam, to być może większa swoboda w podejmowaniu odważnych decyzji ekonomicznym, tak bliskich nowemu premierowi. Wskazane są m.in. zainicjowanie inwestycji w sektorze prywatnym, zwłaszcza w branżach technologicznych czy głębokie ograniczanie biurokracji. Konieczna jest też szybka naprawa sytuacji w ITME Polska, instytucie naukowym zajmującym się polskim grafenem, który od czasu, gdy zajęli się nim politycy, a konkretnie prezes PSL Janusz Piechociński, podupadł i odchodzą z niego twórcy niedoszłej polskiej rewolucji technologicznej. 
W każdym razie premierowi Morawieckiemu życzę dobrze, bo i Polsce dobrze życzę. Marzenia te mogą jednak szybko przeminąć, gdy już na wiosnę przyjdzie nam wszystkim brać udział w obowiązkowych krucjatach rechrystianizacyjnych. Być może Minister Wojny nieprzypadkowo utrzymał swój fotel. Niezbadane są wiatry z Nowogrodzkiej…
Piotr Musiał

 
About Piotr Musiał
Przewodniczący Wolność i Równość

Leave a comment

Your email address will not be published.