Stop truciu węglem!

Polska pozwala na masowe trucie swoich obywateli i zamiast skupić się na rozwoju odnawialnych źródeł energii, hołubi rakotwórczy relikt poprzedniej epoki w sferze jej wytwarzania, jakim jest opalanie węglem kamiennym. Gdy Europa inwestuje np. w fermy wiatrowe i inne nowoczesne technologie minimalizujące szkody środowiskowe, nasze rządy od lat patrzą przede wszystkim na to, czy górnicze związki zawodowe nie zaczną głośno krzyczeć na warszawskich ulicach, psując tym samym sondażowe słupki popularności. Strach przed wrzaskiem jednej, wyjątkowo uprzywilejowanej grupy zawodowej paraliżuje kolejne ekipy. A odbywa się to kosztem zdrowia i życia wszystkich obywateli kraju. Koszty ludzkie, jak leczenie czy tragedie wielu rodzin spowodowane przedwczesnymi zgonami, nie są brane pod uwagę, bo nie wpływają na bieżące notowania partyjne.
W polityce energetycznej państwa, jak nigdy dotąd potrzebna jest nowa perspektywa, ale nie horyzontu wyborczego, lecz horyzontu nowoczesności, dbania o środowisko naturalne i przede wszystkim ludzkiego zdrowia.

Piotr Musiał

Na podstawie tekstu o jakości polskiego powietrza, źródło:

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,21075739,wyglada-przerazajaco-powinno-wdychamy-rakotworczy-benzo-a.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_tokfm

About Piotr Musiał
Przewodniczący Wolność i Równość

Leave a comment

Your email address will not be published.